Çocuklar için Özel ve Grup Müzik Dersleri


keman kursu ankara, gitar kursu ankara, piyano kursu ankara
keman kursu ankara, gitar kursu ankara, piyano kursu ankara

Çocuklar için Özel ve Grup Müzik Dersleri

Piyano, Keman, Gitar, Çello vs gibi eğitimler almadan önce mutlaka öğrencinin müzik kulağına bakılmalıdır. Aile isteğiyle veya zoruyla çalınmamalıdır. Piyano Kursu Eğitimi, Keman Kursu Eğitimi, Gitar Kursu Eğitimi alacaksa eğer. Mutlaka profesyonel hocalar eşliğinde eğitim almalıdır aksi takdirde emeklerinizde paranızda boşa gidecektir.

Her çocukta mini bir Mozart olma potansiyeli vardır. Yine de, çocuğunuzun müzikal geleceğine ne kadar zaman ve para yatırmanız gerektiğine karar vermek zor olabilir.

Bir enstrümana karar verdikten sonra, bir sonraki adım derslere kaydolmaktır. Doğru öğretmeni ararken, grup derslerinin veya özel derslerin çocuğunuz için en iyisi olup olmadığını belirlemek de önemlidir.

Özel dersler

Grup müzik dersleri çocuğunuza matematik veya İngilizce olarak bir grup dersi alarak benzer. İlkokul sınıfları gibi, ödevler gruba bir bütün olarak verilir ve her öğrenciye nadiren uyarlanır.

“Sınıfta olduğunuzda, sadece en yavaş öğrenci kadar hızlı hareket edebilirsiniz” diyor 30 yıldan fazla süredir piyano ve ses eğitimi veren Landrum.

Çocuğunuzun bir enstrüman çalmak için belirli bir yeteneği varsa, grup sınıfındaki yeteneklerini geliştirmek veya hatta tanımak zor olabilir. Öte yandan özel dersler, öğretmenlere, bir çocuğun üzerinde çalışması gereken belirli becerileri geliştirebilecek dersler ve ödevler verme esnekliği sağlar.

Özel derslerde, öğrenciler kendi hızlarında hareket ederler. Onlar, iyi oldukları şeylerle alev alabilir, hatta atlayabilir ve üzerinde çalışacakları şeylere daha fazla zaman harcayabilirler.

Landrum’a göre, özel öğretmenler, öğrenmeleri gereken bazı el pozisyonları veya ritimleri olan öğrencilere yardımcı olacak özel dersler verecekler. Bu tür bireyselleştirilmiş ders planı, grup sınıfı ayarlarında sunulmaz.

Grup Dersleri

Özel dersler öğrencilere temel becerileri geliştirmelerine yardımcı olabilecek bire bir eğitim sağlarken, çocuğunuzu grup derslerine kaydetmenin bazı faydaları vardır.

Grup dersleri genellikle özel derslerden daha ucuzdur ve bu, bazı ebeveynler için en önemli faktörlerden biridir. Bir grup müzik dersi aylık 60 ila 150 TL arasında değişebilirken, ortalama müzik öğretmeni sadece bir özel müzik dersi için 100 TL’ye kadar ücret alabilir.

Miktar her zaman kaliteyi eşitlemez. Çoğu şeyde olduğu gibi, genellikle sizin için ödediğiniz şeyi alırsınız.

Ekonomik faydaların yanı sıra Landrum bazı öğrencilerin bir grup ortamına iyi yanıt verdiğini söylüyor. Grup dersleri, yeni arkadaşlar edinerek çocuklara sosyal olarak geliştirme yeteneği kazandırır. Ayrıca onlara işbirliği yapması ve öğrenmesi için başkalarına da verebilir.

Akranlarını görmek, öğrenciler için de harika bir motivasyon kaynağı olabilir. Farklı güçlere sahip çocuklar etrafında olmak çocuğunuzun arzu ve yeteneklerini miras almasına yardımcı olabilir.

“Bazı çocuklar grup ortamında olduklarını öğrendiklerinde uygulamaya daha iyi tepki veriyorlar” diyor.

Çocuklar yaşlandıkça, okulda orkestra veya grup dersi almak kendi yararınadır. Çocuğunuzun oynadığı oyunlardan farklı enstrümanlar dinlemek onlara kendi enstrümanlarını tamamen farklı bir şekilde anlatacaktır. Ayrıca, bir grupta veya koroda çalışmak çocuğunuza, özellikle ders dışı etkinliklere katılmıyorsa, takım çalışmasında değerli bir ders verebilir.

İlgili Makaleler:

Keman Hakkında

Keman Eğitimi Hakkında

Gitar Kursu Ankara

Gitar ve MÜZİK EĞİTİMİ

Author: Ergün ÇAĞLAR

Ankara Devlet Oprera Orkestrası keman sanatçıları tarafından 1990 yılında kurulan Çağlar Müzik Kursu Ankara’nın en eski müzik kursu olarak 29 yıldır binlerce öğrenciyi sanatla tanıştırdı ve halen alanında profesyonel eğitmenlerle çalışmalarını sürdürmekte.

Leave a Reply