Gitar Kursu Ankara

GİTAR KURSU ANKARA

Gitar Kursu Eğitim almayı, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsun, ama müzik öğretmeni ile ders almak için paran yok. Neyse ki, en sevdiğin şarkılarla birlikte oynamayı öğrenmene yardımcı olacak bol miktarda ücretsiz kaynak var! Bu makalede, iyi bir başlangıç ​​gitarı nasıl alacağınız, sekmeleri nasıl okuyacağınız ve parmağınızın gücünü ve el becerisini geliştirmek için yeni başlayanların ölçeğini nasıl uygulayacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

Eğer Uygun bütçeli Gitar Kursu almak istiyorsan en güvenilir Gitar Kursu Ankara ‘da olan Çağlar Müzik Kursu ‘muza Bekleriz. 30 Yıllık Deneyimleriyle sizlere hizmet veren M.E.B Bağlı olup Royal Akademi Sınav Merkezi olması da cabası.

Bir Başlangıç ​​Gitarı Alış

Bütçenizi belirleyin. Satın almak istediğiniz kalibre enstrümanına bağlı olarak, bir gitar 200 ₺’ye kadar mal olabilir ya da size birkaç bin dolar verebilir. Açıkçası, ödediğin şeyi alırsın. Bu yeni hobiyi almayı ne kadar ciddi planlıyorsunuz? Gitar çalmayı öğrenmek konusunda çok ciddiyseniz, ilk cihazınızda biraz daha fazla para yatırmak için zaman ayırmaya değer, çünkü ses kalitesi önemli ölçüde daha iyi olacak ve satın alma işleminizde daha mutlu olacaksınız. uzun koşu. Ancak, sadece bir süredir sizi meşgul edecek bir şey arıyorsanız, daha ucuz bir cihaz satın alabilirsiniz.

Yeni satın aldığınız ve kullanılmayan tüm gitarlar 100 $ ‘dan daha az olan maliyetlerin muhtemelen “oyuncak” ya da “yenilik” gitar kategorisine gireceği anlamına gelir. Bu hobiyi çok ciddiye almıyorsanız, sadece ucuz gitar satın alın.
Bir vasat başlangıç ​​gitarı yaklaşık 150- 200 dolar civarındadır.
200 ila 300 $ arasında bir gitar, başlangıç ​​gitarı için iyi bir yatırımdır; Daha sonra daha kaliteli bir enstrüman satın alsanız bile, bu ilk enstrüman muhtemelen zaman testine dayanacak bir kalitede olacaktır.
İyi bir kural, büyük, güvenilir markaların ürettiği daha ucuz modellere sadık kalmaktır. Güvenilir markaların kısmi bir listesi Gibson, Fender, Epiphone, Yamaha ve Ibanez içerir, ancak daha birçok var.
Bir elektro gitar ın ayrıca, bir amplifikatörün satın alınmasını gerektireceğini de unutmayın; bu, kaliteye bağlı olarak önemli bir ek maliyet olacaktır.
Ayrıca, çok daha düşük fiyata yüksek kaliteli bir enstrüman bulabileceğiniz piyon mağazalarında kullanılmış gitarları arayabilirsiniz.
Akustik veya elektro gitar isteyip istemediğinize karar verin

Bazı insanlar akustik daha büyük, kalın dizeleri var ve genellikle oynamak daha zor olduğu için, yeni başlayanlar parmak gücü ve çeviklik oluşturmak için akustik gitar ile başlamalıdır söylüyorlar. Diğerleri, yeni başlayanların elektro gitar almaları gerektiğini söylüyor çünkü daha ince ve oynamak daha kolay. Endişelenmen gereken tek şey gitarınla ​​üretmek istediğin ses.

Akustik gitarlar, teller tarafından üretilen titreşimler aracılığıyla ses üretir. Dizelerin kendisi çok az ses çıkarır; Bir amplifikatör olmadan bir elektro gitar çalın ve farkedeceğiniz ilk şey. Bunun yerine, tellerin titreşimi, gitarın düz üst yüzeyine eyer ve köprünün (gitarın dibine yerleştirilmiş) içinden geçerek, ses tahtası olarak adlandırılır. Ses kartının titreşimi, gitarın içi boş gövdesindeki havanın daha sonraki titreşimi ile birleştiğinde, vücuttaki merkez deliğinden çıkan bir ses üretir.
Elektro gitarların katı cisimleri vardır, bu yüzden içerideki havanın titreşimi ile ses üretemezler. Bunun yerine, her bir telin titreşimini bir elektrik akımına dönüştüren, bakır telle sarılmış mıknatıslar olan bir dizi “alma” a dayanırlar. Bu akım bir kablodan bir amplifikatöre geçer ve her bir özel kordonun titreşimi tarafından üretilen zifti üretir. Ses, bir amplifikatör aracılığıyla elektriksel olarak üretildiğinden, bir elektro gitarın sesini, akustik bir gitardan çok daha fazla işleyebilir, bu da sesini kendi gövdesi üzerinden yaratır.
Bir gitar alırken, oynamayı planladığınız müzik tarzını düşünün. Akustik gitarlar halk, ülke ve rock müziği için çok uygundur, ancak hard rock, jazz, vb. Bir elektro gitarda daha iyi ses çıkarır.

Gitar Kursu Ankara ‘da alabileceğiniz eğitimler sınırı yoktur. Çağlar Müzik Kursu ile Her Eğitimi Gönül rahatlığı ile alabilir geliştirebilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.